Ana içeriğe atla

Evde Bakım Parası Almanın Şartları Nelerdir?

3. Evde Bakım Parası Almanın Şartları Nelerdir?

Özürlü bireylerin evde bakım parası alabilmesi için üç şart gereklidir.

1.Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirleri toplamı esas alınmak suretiyle kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olduğu birey sayısına göre kendisine düşen ortalama aylık gelir tutarının, bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3’ünden daha az olduğu bakım raporu ile tespit edilmesi,
2.Özürlü bireyin heyet raporu veren hastanelerden alacağı özürlü sağlık kurul raporunun ağır özürlü kısmında mutlaka “Evet” yazan bir ibare bulunması,
3.Özürlü bireyin başkasının yardımı olmadan hayatını devam ettiremeyecek şekilde bakıma muhtaç olması gerekli olduğunun bakım heyeti raporu ile tespit edilmesi, şartlarına bağlıdır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sevgi izi Kayıt Basvuru-Beni Buldular.com Basvuru Kayıt

Bugün ki Yazımız da Basında Engelli Haberlerinde  Sevgi izi Kayıt Basvuru,benibuldular.com hakkın da bilgi vermek istiyorum Kendini tam olarak ifade edemeyen Ağır engelli kardeşlerimizin Daha kolay ve tez zamanda ailelerinde ulaştırmak için benibuldular.com sitesi kuruldu. Bu yolla bulunan Ağır engelli yada aranan engelli kardeşlerimize ulaşmak isteyenler için güzel bir uygulama Aşağıda bu site için Başvuru Adres bilgiler verilmiştir..Kayıp başvuru formunu doldurmadan önce güvenlik birimlerine başvurulmalıdır.

Şeker hastası, hamile, kalp hastası, latex alerjisi ve tansiyon hastası olan kişiler Sevgi İzi yaptıramazlar.

Basında Engelli Haberleri, Sevgi izi Kayıt Basvuru,benibuldular.com
SEVGİ İZİ KAYIT FORMU

Engelli araç alımı için gerekli evraklar.Engelli araç alımı için Yapılması gereken Tüm bilgiler

ÖTV (özel tüketim vergisi) ve MTV (motorlu taşıtlar vergisi) den yararlanarak araç almak isteyen engelli kişiler sık sık “ötv indirimli araba almak için gerekli belgeler” nedir şeklinde sorular sormaktalar.


Bu konuya bir açıklık getirmek adına öncelikle şunu belirtelim, malul ve engelliler adına alınan alınacak araçlar için herhangi bir resmi kuruma başvurmaya gerek yok.